O nas

O nas
Zadowolenie klientów to dla nas priorytet! Zadowolenie klientów to dla nas priorytet! Zadowolenie klientów to dla nas priorytet!

Beskidzkie Centrum Pomp Ciepła powstało w trosce o naturalne środowisko Beskidów. Degradacja środowiska naturalnego , rosnący poziom zanieczyszczeń, niepokojąco wzrastająca emisja CO2 do atmosfery , ciągła eksploatacja złóż węgla, gazu oraz systematyczna wycinka drzew przeznaczonych na opał zmusza nas do poszukiwań alternatywnych źródeł energii odnawialnej.

Na mocy dyrektywy zwanej potocznie 20/20/20 wszystkie kraje Unii Europejskiej w tym także Polska zobowiązały się że do 2020 roku 20% wytwarzanej energii będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Pompy ciepła zostały sklasyfikowane jako urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Poprzez zdobyte doświadczenie oraz współpracę z renomowanymi i uznanymi markami ,a w szczególności z firmą Vaillant, staramy się ciągle nadążać za najnowszymi technologiami . Głównym wykonawcą usług dla BCPC jest firma INSTALEX specjalizująca się w dziedzinie instalacji grzewczych oraz sanitarnych wszelkich typów. Profesjonalne usługi , wykwalifikowana załoga oraz zadowolenie klientów sprawiły że INSTALEX jest bardzo dobrze rozpoznawalną i kojarzoną firmą na Podbeskidziu posiadającą odpowiednią wiedzę i zgromadzone przez wiele lat doświadczenie w dziedzinie energii odnawialnej, w szczególności kompleksowym wykonaniem instalacji pomp ciepła, polegającym na odpowiednim doborze, projekcie, profesjonalnym wykonawstwie oraz autoryzowanym serwisie.

Posiadamy autoryzację oraz serwis renomowanych marek Vaillant oraz Roth.

Zakres naszej działalności obejmuje instalacje oraz wykonanie:

  • - pomp ciepła z kolektorami pionowymi.
  • - pomp ciepła z kolektorami poziomym.
  • - pomp ciepła zasilanych powietrzem zewnętrznym.
  • - pomp ciepła pracujących w układzie z wodą gruntową.
  • - pomp ciepła zasilanych powietrzem wentylacyjnym.

Dysponujemy własnym parkiem maszynowym oraz niezbędnym oprzyrządowaniem potrzebnym do wykonania instalacji wszystkich typów pomp ciepła z kolektorami pionowymi oraz poziomymi.