Okulary przeciwsłoneczne damskie- uniwersalne i ponadczasowe

Okulary przeciwsłoneczne damskie to nie tylko praktyczny aspekt ich używania – ochrona przed promieniowaniem przeciwsłonecznym (więcej w temacie, tutaj: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Przeciwsloneczne_Damskie-416.html). To także wyznacznik stylu kobiety, rekwizyt dodający tajemniczości czy sposób na odizolowanie i zdystansowanie się od świata. Niezmiennie od lat nie tracą na uniwersalności. W czym tkwi ich fenomen?

Ponadczasowe szkiełka

Awiatory - stylizowane surowym stylem lotników, okulary w stylu unisex, pasujące do każdego stylu, kształtu twarzy czy fryzury

Autor zdjęcia: GuySie

Okulary przeciwsłoneczne to uniwersalny dodatek do każdej garderoby, od całkowicie niezobowiązującej, sportowej, po elegancką, ściśle wpisaną w dress code. Uniwersalność okularów to także bogactwo fasonów, kolorów, faktur czy stylów oprawek. Nieszablonowe modele okularów znajdziemy zarówno w kolekcjach sieciówek, jak i uznanych światowych projektantów mody.

Styl okularów zmienia się tak szybko, jak zmieniają się ogólnoświatowe trendy mody. Od minimalistycznych po bogato zdobione, od monochromatycznych po feerie barw. Są jednak modele, które na stałe podbiły serca kobiet na całym świecie i niezmiennie nie tracą na popularności. O jakich okularach mowa?

Awiatory – stylizowane surowym stylem lotników, okulary w stylu unisex, pasujące do każdego stylu, kształtu twarzy czy fryzury. Klasyczny kształt oprawek w tym modelu wciąż nie traci na aktualności. Soczewki tradycyjne lub lustrzanki, oprawki metalowe czy z innego tworzywa- różnorakie kombinacje okularów- awiatorów nie pozwolą na nudę.

Innym nieśmiertelnym fasonem są oprawki kocie oczy, lekko uniesione ku górze na zewnętrznych krawędziach. Dodają drapieżności i doskonale modelują owal twarzy. Od wielu sezonów niepodzielnie królują na ulicach zarówno małych miasteczek, jak i wielkich metropolii. Chronią przed słońcem, maskują niewyspanie zwykłej, przemęczonej kobiety lub dodają tajemniczości i pozwalają gwiazdom światowego formatu maskować się przed paparazzi- okulary przeciwsłoneczne damskie nigdy nie stracą na znaczeniu.