Okulary słoneczne nie tylko na słońce

Czy nie dziwił Cię widok znanych gwiazd i innych celebrytek, fotografowanych, bądź też filmowanych w okularach słonecznych nawet w pochmurny dzień? Możesz pomyśleć – okulary słoneczne ukrywają brak makijażu, albo zmęczenie. Owszem, po części tak jest w istocie. Powód noszenia okularów przeciwsłonecznych może być też zupełnie inny.

W trosce o urodę

Mrużenie oczu powoduje szybsze powstawanie tak zwanych kurzych łapek, czyli zmarszczek występujących w zewnętrznych kącikach naszych oczu

Autor zdjęcia: image munky

Wiadomo powszechnie, że skóra z wiekiem traci swoją jędrność i staje się bardziej podatna na powstawanie zmarszczek i bruzd, w tym również zmarszczek mimicznych i tak zwanych kurzych łapek. Mimo postępu medycyny i kosmetologii, zjawisku starzenia się organizmu nie jesteśmy w stanie zapobiec, możemy jednak proces ten spowolnić dbając o siebie.

Nie wystarczy wmasowywać w swoją skórę drogich kremów i innych specjalistycznych produktów. Nie wystarczy również prowadzić aktywnego trybu życia i zdrowo się odżywiać. Owszem, wszystkie wymienione wcześniej czynności są istotne i korzystnie wpływają na nasz wygląd, jest jednak jeszcze coś, o czym musimy pamiętać –profilaktyka. Nie od dziś wiadomo, bowiem, że lepiej zapobiegać niż leczyć. To samo dotyczy zmarszczek.

Mrużenie oczu powoduje szybsze powstawanie tak zwanych kurzych łapek, czyli zmarszczek występujących w zewnętrznych kącikach naszych oczu. Proces starzenia przyspieszają również docierające do naszej skóry promienie UV. Połączenie obu tych czynników przekłada się wprost na stan naszej skóry, a ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna, szybko się niszczy i wiotczeje. Jaki jest tego skutek – wszyscy doskonale wiemy.